Napi Aktuális: Istvánffy András
Istvánffy András az Echo tv Napi Aktuális c. műsorának vendégeként beszél az LMP-vel való együttműködés részleteiről, az ellenzéki helyzet tisztulásáról, és a valódi korszakváltásról.
A felvétel a képre kattintva új ablakban nyílik meg.
Mi ez a káosz az ellenzékben?
A 2013-as év első 4K!-s videójában az elnökség tagjai fejtik ki álláspontunkat az ellenzéki helyzetről.
A 4K! szövetséget javasol az LMP-ben maradtaknak
"Az elmúlt hetek eseményei tisztázták, hogy kik azok az ellenzékben, akik a valódi korszakváltásért dolgoznak, és kik azok, akik a restauráció erőihez csatlakoznak. Az új, egyértelmű helyzetben végre elkezdődhet a munka egy olyan erő és egy olyan program létrehozására, amely valódi fordulatot hoz Magyarországnak" - mondta Istvánffy András a 4K! elnöksége által tartott sajtótájékoztatón.
Istvánffy András írása az ellenzéki helyzetről a 4K! tagjainak
Turbulens időszakot éltünk januárban az ellenzékben, sorra hallottunk új pártokról, LMP-szakadásról, meg egy furcsa ellenzéki kerekasztalról.
Sokak számára nehezen követhető a helyzet, és hogy milyen irányt érdemes követnünk.
Ha érteni akarjuk, hogy merre tartanak a folyamatok az ellenzékben, akkor elsősorban nem a szervezetek násztáncából, hanem az emberek igényeiből kell kiindulnunk.
Alapvetően kétféle ember van, aki elégedetlen az Orbán-rendszerrel, és nem jobbikos: az, aki kész a régi baloldalra szavazni, és az, aki semmi esetre sem szavazna az MSZP-re.
A kormány feláldozza a felsőoktatást a nagytőkének
A kormány leleplezte valódi szándékait a felsőoktatási reformmal kapcsolatban. A Fidesz a nagytőke érdekeinek akarja alárendelni a magyar felsőoktatást. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részvétele a felsőoktatási kerekasztalban, illetve hogy a Kamara elnöke, Parragh László felsőoktatási tanácsadóként szerepel Orbán Viktor mellett, egyértelművé teszi a helyzetet.
Az Iparkamara arra készül, hogy közvetlenül átvegye a magyar felsőoktatás irányítását. Javaslatcsomagja szerint a jelenlegi gazdasági tanácsok helyett felügyelő bizottságokat hozna létre az egyetemeken, amelyek a Kamara ellenőrzése alatt beleszólnának az egyetemek gazdálkodásába, az oktatás tartalmába és folyamatába. Az egyetemek gazdasági és képzési autonómiáján túl a Kamara a hallgatói önkormányzatok hatáskörét is csökkenteni akarja. A felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár támogathatónak tartja a koncepciót.